VIII Rajd Remus

e Ostatni weekend września był czasem pełnym przygód dla zuchów, harcerzy i harcerzy starszych i wędrowników podczas VIII Harcerskiego Rajdu Kaszubskiego „Remus”, którego komendę stanowili:

   

dh pwd. Ewa Jelińska – komendantka,

 dh pwd. Anita Keller-Dorawa z-ca komendanta,

pwd. Mateusz Miotk – członek.

W tym ciekawym harcerskim wydarzeniu uczestniczyły następujące drużyny i gromady hufca;

14 DSH im. Żołnierzy Wyklętych z Sierakowic

10 DSH „Tajfuny”z Sierakowic

 15  DSH NDZ z Żukowa

 2 DH im. L. Zadurskiego z Żukowa

 5 DH „Leśni”z Somonina

7 Próbnej Drużynie Harcerskiej z Sierakowic,

1 DH im. H. Derdowskiego z Koloni

1 GZ „Ekoludki z Koloni,

 2 GZ  „Podniebne ptaki” z Sierakowic

Rajd rozpoczął się w piątkowe popołudnie w Somoninie dokąd przybyło 124 druhów i druhenek oraz 10 niezrzeszonych. Pierwsze rajdowe zmagania rozpoczęły się od wspólnych pląsów i śpiewów przy ognisku w Sarnim Dworze, w którym uczestniczyła razem z nami Dyrektor SP w Somoninie Pani Jolanta Bociańska.  Po powrocie do bazy czekał  nas nocny bieg terenowy, a po nim kolejne zmagania na „Remusowym Festiwalu Teatralnym”. Zadaniem każdego patrolu było przygotowanie krótkiej scenki teatralnej w oparciu o odnaleziony tekst z „Życia i przygód Remusa” -  A. Majkowskiego. Ciekawe  interpretacje  fragmentów literatury nagradzane były harcerskimi okrzykami. W sobotę  po samodzielnie przygotowanym śniadaniu obył się Apel poranny, po którym wyruszyliśmy, zgodnie ze wskazówkami na   grę terenową „Z Remusem” po Somoninie. Na trasie czekały  nas liczne niespodzianki i przeszkody do pokonania: robiliśmy nosze, na których przenosiliśmy rannych, musieliśmy przelać wodę z jednego naczynia do drugiego z wykorzystaniem niekonwencjonalnych metod, szukaliśmy skarbu pokonując drogę do niego „na oślep” . Oczywiście nie mogło zabraknąć  Remusa, którego każdy z patroli wykonywał wg własnego pomysłu. Potem wspólna grochówka, której  było trochę za” mało”, (ale bardzo nam smakowała) i Apel na zakończenie wspaniałej harcerskiej przygody . Na Apelu wręczenie nagród patrolom, pochwały za ciekawie wykonane zadanie przedrajdowe,(znajdą się one na wernisażu w MiPB w Kartuzach w dniu 13 listopada 2017 r.)   Teraz  oczekiwanie na następne wspólne spotkanie.  Rajd był kolejnym  działaniem realizowanym  z okazji  90-lecia działalności Hufca ZHP Kartuzy. Patronat honorowy nad VIII Harcerskim Rajdem Kaszubskim „Remus” sprawowała Starosta Powiatu Kartuskiego Pani Janina Kwiecień oraz Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

IMG 0288

IMG 0290

IMG 0292

IMG 0297

IMG 0300

IMG 0302

IMG 0307

IMG 0306

IMG 0310

IMG 0312

IMG 0317

IMG 0320

IMG 0323

IMG 0324

IMG 0324

IMG 0331

IMG 0338

IMG 0360

IMG 0373

IMG 0377

IMG 0382

 

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Kącik muzyczny

 unnamed

images4

                            Podaruj 1%

                                     swojego podatku

       Harcerzom z Hufca Kartuzy!

        KRS 0000273799

czuwaj

colour style colour style colour style colour style