Przekaż 1%

1% za 2014 rok jest do wykorzystania w całości od lipca. Poniżej znajduje się link do wykazu dróżyn i kwot jaka jest do wykorzystania.

Komenda Hufca życzy udanego wykorzystania 1%

Jak przekazać 1% podatku

na Hufiec ZHP Kartuzy?

1. Wybór Organizacji Pożytku Publicznego.
W pierw wybieramy Chorągiew Gdańska ZHP ( posiada status organizacji pożytku publicznego).
2. Wypełnianie zeznania rocznego PIT.
Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 czy PIT-38).
Po wyliczeniu ile podatku mamy do zapłacenia, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy  nazwę Chorągiew Gdańska ZHP i numer KRS : 0000273799 . Aby środki z 1% trafiły bezpośrednio na nasz Hufiec należy wpisać Hufiec Kartuzy i nazwę drużyny,  wyrazić zgodę na przekazanie informacji o wpłacającej osobie. Urząd Skarbowy przekaże zebrane pieniądze na konto organizacji. Następnie Komenda Chorągwi po zebraniu wpłat ze wszystkich Urzędów Skarbowych przekaże odpowiednią kwotą do Hufca Kartuzy.