Drużyny

Drużyny Harcerskie

1 Drużyna Harcerska Kolonia-drużynowa Danuta Kobiela;

Drużyna liczy 15 harcerzy.  Współpracuje z lokalnymi kołami - KGW w Koloni i stowarzyszeniami Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Kolonia. Współpracują przy realizacji projektów i zadań, związanych z rozwojem wsi, dbają o zachowanie   tradycji regionalnych.

3 Drużyna Harcerska "Szare Stegny" w SOSW Kartuzy- drużynowa   Maria Klinkosz, przyboczna Małgorzata Maziec;

6 Pożarnicza Drużyna Harcerska- drużynowa Kinga Kostecka;

2 Drużyna Harcerska SR Żukowo- drużynowa Joanna Lewandowska;

"2 DHSR im. dh L. Zadurskiego jest drużyną wielopoziomową działającą, na terenie miasta Żukowa. Uwielbiamy wędrowanie, nocne hasanie  i innym ludziom pomaganie. Na zbiókach śpiewamy, gramy  i tajniki harcerstwa z druhną Asią odkrywamy".

NA WYPRAWY WYJEŻDŻAMY CIEKAWYCH LUDZI SPOTYKAMY  CZASAMI ROZRABIAMY  NOCĄ HASAMY  WĘDRUJEMYO JEDZENIU ŚNIMY  INNYM POMAGAMY  PO WĘDRÓWKACH ODPOCZYWAMY

4 TDH " Wanożniki" - drużynowy Arkadiusz Ulenberg;

5 Drużyna Harcerska "Leśni"- drużynowa Ewa Jelińska;

Drużyna Harcerska "Tajfuny"- drużynowy Witold Sildatk;

10 Drużyna Starszoharcerska “Tajfuny” im. księdza Bernarda Łosińskiego działa przy Gimnazjum w Sierakowicach od września 2000 roku. Funkcjonuje w dwóch zastępach : Keja i Czarne Stopy. Co roku organizujemy biwaki, rajdy, wycieczki. Zwiedziliśmy już Kraków, Bieszczady, Tatry, Gorce i Pieniny. W tym roku wyjeżdżamy w Góry Świętokrzyskie. Zwyczajem drużyny jest organizowanie wyjazdowych całonocnych wigilii na terenie gminy Sierakowice. Ostatnio udało się nam zorganizować koncert zespołu Wołosatki, wśród widzów było wielu harcerzy hufca Kartuzy.
 tn DSC00674

tn DSC01299

tn DSC01314

tn DSC02034

tn DSC02216

Gromady Zuchowe      sloneczko

1Gromada Zuchowa " Ekoludki" Kolonia- drużynowa Małgorzata Szadkowska;

1 Gz Ekoludki liczy 15 zuchów. Przyboczną jest Weronika Serkowska. Gromada  współpracuje z lokalnymi kołami- KGW w Koloni i stowarzyszeniami Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Kolonia. Współpracują przy realizacji projektów i zadań związanych z rozwojem wsi, dbają o zachowanie tradycji regionalnych.

2 Gromada Zuchowa " Słoneczna Gromada" Brodnica Górna- drużynowa Gabriela Klimecka;

4 GZ "Leśne Skrzaty"-  drużynowa Julia Sikora,  przyboczna M. Kwidzińska;

5GZ" Remusowe Słoneczka" - drużynowa Zyta Bladowska- Herbasz;